Edukacja dla rodziców

Chyba każdy rodzic chciałby, by jego dziecko rozwijało się jak najlepiej i zdobywało jak największą ilość wiedzy i przydatnych w życiu umiejętności. Jak jednak ułatwić pociesze kształcenie się i efektywny rozwój? W jaki sposób motywować ją i tworzyć odpowiednie warunki do przyjemnej, owocnej nauki? Na te i wiele innych pytań w swojej najnowszej książce “Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem. Edukacja, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać” odpowiada jej autor, Mikołaj Marcela (https://www.taniaksiazka.pl/jak-nie-zwariowac-ze-swoim-dzieckiem-edukacja-w-ktorej-dzieci-same-chca-sie-uczyc-i-rozwijac-mikolaj-marcela-p-1413658.html).

Ucz się, rodzicu!

Mikołaj Marcela jest pisarzem i wykładowcą akademickim, który sporą popularność zdobył dzięki swojej poprzedniej książce poświęconej zagadnieniom edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży – “Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens”. Książki Marceli motywują rodziców do edukowania się… o edukacji – autor stara się zmienić powszechnie panujące podejście do kwestii zdobywania wykształcenia, nauki, rozwoju dzieci i młodzieży w strukturach szkolnych oraz wychowywania ich w domu. Podobnie jak w swojej pierwszej książce, także w “Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem. Edukacja, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać” autor w przystępny i prosty sposób udziela rodzicom przydatnych rad, dzięki którym z łatwością mogą poradzić sobie oni z najczęściej spotykanymi problemami związanymi z rozwojem i edukacją dziecka na różnych etapach jego życia.

Najnowsza książka Marceli to 10 bogatych w przydatne informacje i wskazówki rozdziałów poświęconych zagadnieniom takim jak:

  • procesy uczenia się zachodzące w ludzkim mózgu,
  • tworzenie optymalnych warunków do nauki,
  • motywacja wewnętrzna – skąd pochodzi i od czego zależy,
  • kultura nauczania a kultura uczenia się,
  • rozwijanie potencjału drzemiącego w dziecku,
  • nauka szczęścia,
  • edukacja przyszłości,
  • wpływ rodziców na zachodzące w edukacji zmiany i konieczność ich wprowadzania.

Dla kogo jest ta książka?

Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem. Edukacja, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać” jest książką przeznaczoną przede wszystkim dla rodziców, ale nie tylko. Z zawartych w niej informacji i porad z pewnością skorzystać mogą pracownicy placówek edukacyjnych – nauczyciele, pedagodzy, opiekunowie. Najnowsza książka Marceli może być również pozycją przydatną dla nastolatków w trakcie edukacji szkolnej, którzy dzięki jej lekturze dowiedzą się więcej o swoich możliwościach i talentach, sposobach na dostarczanie sobie motywacji do nauki i ogólnym sensie zdobywania wiedzy.

Książka zdjęcie Racool_studio - pl.freepik.com